Firma olarak yola çıktığımız günden beri kaliteden ödün vermeden dünya standartlarında hizmeti müşterilerimize sunabilmek için çaba göstermekteyiz. Bu konuda şu ana kadarki sunmuş olduğumuz hizmetler göz önüne alındığında bir marka değeri olarak bulunduğumuz lokasyonda ön plana çıkmaktayız. Müşterilerimizin beğenisini kazanmanın haklı gururunu yaşamakla beraber bugünkü bulunduğumuz noktayı kendimiz için kesinlikle yeterli görmemekteyiz.

Categories
Contacts
Bir sporcu için başarı nedir sizce? Birine karşı kazanmak mı, herkesi geçerek en iyisi olduğunu göstermek mi, veya başkalarını çok umursamayıp kendi hedefleri doğrultusunda hareket ederek kendiyle yarışmak mı, ya da bu ikisinin ortasını bulup hem sonuca odaklanarak hareket eden ve bunu yaparken de hedeflerine ulaşmayı hedefleyen mi? Yazımızda Sonuç odaklı mı düşünmeliyiz yoksa görev odaklı mı, bunların bize faydaları veya zararları var mı, varsa bunlar nelerdir?  Hepsine bu yazımızda değineceğiz.

Sonuç Odaklı Hedefler

Sonuç odaklı hedefler sporcuların yarışma ortamlarında kendisini diğerleriyle kıyaslamaya, diğerlerini alt etmeye yönelik bir görüş içindedir. Bu tip sporcular kazandıkları zaman çok mutlu olurlar fakat kaybettikleri zaman da kendilerini başarısız hissetme eğilimindedirler. Sonuç odaklı düşünmenin de birçok probleme yol açtığı aşikardır.  Başarıyı kendilerini başkalarıyla nasıl kıyasladıklarına göre değerlendirirler,  Sonuç odaklı ve düşük algılanan yetkinliğe sahip insanlar ya düşük ya da uyumsuz bir başarı davranış kalıbı sergileyebilmektedirler. Bu davranış da muhtemelen çabalarının azalacağına, denemeyi bırakacakları ve birçok da bahane üretecekleri anlamına gelir. Özdeğerlerini korumak için büyük olasılıkla ya başarmaları garanti olan görevleri ya da üstün rakipleri seçerler ki kimse onlardan başarmasını beklemesin. Ayrıca değerlendirme içeren durumlarda daha düşük performans gösterme eğiliminde olabilirler.
gymster-subscribe-image
En Son Güncellemeleri Almak İçin Kaydolun
Kampanyalardan haberdar olmak için hemen harekete geçin!
Whatsapp
Hemen Ara
Nasıl yardımcı olabilirim ?